10 tys. litrów „zacieru” z mocą. Mazowiecka KAS wraz z KWP zs. w Radomiu zlikwidowała 2 bimbrownie

10 tys. litrów „zacieru” z mocą. Mazowiecka KAS wraz z KWP zs. w Radomiu zlikwidowała 2 bimbrownie

10 tys. litrów „zacieru” z mocą. Mazowiecka KAS wraz z KWP zs. w Radomiu zlikwidowała 2 bimbrownie

Wielka kadź z
Funkcjonariusze na terenie kontrolowanej posesji
Magazyn z dużymi, plastikowymi beczkami
Samochód wypełniony butelkami z nielegalnym alkoholem
Samochód wypełniony butelkami z nielegalnym alkoholem
  • Służby zlikwidowały 2 bimbrownie w woj. podlaskim.
  • Zabezpieczono blisko 800 litrów nielegalnego alkoholu oraz 9,6 tys. litrów półproduktu do jego produkcji.
  • Trzy osoby usłyszały zarzuty produkcji, rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu.

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Mazowieckiego Urzędu Celno – Skarbowego w Warszawie przy wsparciu policjantów z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji  zs. w Radomiu, ustalili, że na prywatnych posesjach w pow. białostockim jest rozlewany i magazynowany nielegalny alkohol.

Do 3 razy sztuka – dwie rozlewnie i magazyn

Podczas przeszukania 2 posesji funkcjonariusze ujawnili 772,5 litrów alkoholu o mocy od 50 do 90%, 5 tys. litrów półproduktu, tzw. „zacieru" do wytwarzania alkoholu etylowego oraz 2 miejsca, gdzie wytwarzano nielegalny alkohol.

Gotowy do sprzedaży alkohol znajdował się w plastikowych butelkach o pojemności 5 litrów, które znajdowały się w zaparkowanych na terenie posesji samochodach.

W budynku gospodarczym, na kolejnej kontrolowanej posesji, funkcjonariusze znaleźli kompletną oraz zdekompletowaną aparaturę do produkcji alkoholu oraz cukier, drożdże i 23 beczki z „zacierem" o łącznej pojemności 4,6 tys. litrów.

Gdyby zabezpieczony podczas akcji alkohol trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby blisko 120 tys. zł.

Zarzuty dla podejrzanych

Trzej zatrzymani na terenie skontrolowanych posesji mężczyźni usłyszeli zarzuty produkcji, rozlewania i przechowywania nielegalnego alkoholu. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Sprawę prowadzi Mazowiecki Urząd Celno-Skarbowy w Warszawie.

Niebezpieczna „moc"

Warunki, w jakich wytwarza się nielegalny alkohol, mogą mieć negatywny wpływ na zdrowie i życie konsumentów, dlatego przestrzegamy przed kupowaniem i spożywaniem alkoholu pochodzącego z nielegalnych źródeł.

Laboratoria KAS wielokrotnie potwierdzały wykorzystanie alkoholu technicznego służącego m.in. do produkcji płynów do spryskiwaczy i podpałek do grilla, jako dodatku do bimbru oferowanego do sprzedaży na czarnym rynku.

Obserwuj nas:

 

Rejestr zmian